fbpx
Açılş Saatleri: 09.00-19.00 / Pazartersi-Cumartesi
İletişim +90 532 460 11 79

Migren Botoksu

Botoxlu migraine

Migren ve Botoks Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hollywood’da hepimiz düzgün alnın neslinden sorumlu olan Botox’u duyduk. Ancak Botox, kronik tıbbi durumlardan muzdarip birçok kişiye de rahatlama getirdi. 2010 yılında, Botoks’un kronik migren ile kullanımı onaylandı ve birçok hasta başarı rapor ediyor. Düşünmeden önce neleri bilmeniz gerekiyor?
Ne tür bir baş ağrısı Botoks için en iyi yanıt verir?

Botoks, FDA onaylı kronik migren için ayda 15 veya daha fazla gün baş ağrısı anlamına gelir. Güney Baş Ağrı Merkezi Direktörü Dr. Andrew Blumenfeld “Baş ağrıları ne kadar sık ​​olursa, hasta Botoks ile o kadar iyi” diyor. Ayda 15 günden az baş ağrısı çeken hastalar için Botoks önerilmez.

Botoks Nedir?

Botoks, botulizme neden olan bakteriler tarafından üretilen bir nörotoksin olan botulinum toksinidir. Botox botulinum toksini saflaştırıldığında ve belirli alanlarda küçük dozlarda kullanıldığında, kas kasılmalarını yaklaşık 3 ay boyunca geçici olarak azaltır.

Botoks Nasıl Çalışır?

Botoks, baş ağrısına karışan ağrı liflerinin etrafına enjekte edilir. Botoks sinir uçlarına girer. Bu, beyindeki ağrı ağlarının aktivasyonunu önler.

Botoks, başlamadan önce migren baş ağrılarını önler ancak çalışması zaman alır. Dr. Andrew Blumenfeld “Etkileri en üst düzeye çıkarmak için ikinci ve üçüncü tedavilere bakıyorum” diyor. “Hastalar görüyor

ox One tedavisi 10-12 hafta sürer ve hastalar iki Botox tedavisinin baş ağrısı günlerinin sayısını yaklaşık% 50 oranında azalttığını bildirdi.

Botox’u Kimler Kullanıyor?

FDA, 18 yaş ve üzeri yetişkinlerde kronik migreni tedavi etmek için Botoks kullanımını onaylar. Botoks, çocuklar veya gençler için kullanılıyorsa “etiketsiz” bir tedavi olarak kabul edilir. Bu, bir doktorun reçete yazabileceği anlamına gelir ancak sigorta şirketleri bunun için ödeme yapamayabilir.

Botokslu Migren

Botoks migreni denemek istiyorsanız, bir baş ağrısı uzmanına veya nöroloğa bakmalısınız. Sigortanızın doktor listesini, Yelp’i veya American Migraine Foundation’ın doktor veritabanını kullanmanızı öneririz.

Natividad Tıp Merkezi’ndeki nörolog Dr. Laura Banks, onlara botoks verildiğini ve kaç kez verdiklerini önerir. Çok fazla deneyim aradığınızı söylüyor ”diyor. Andrew Blumenfeld, kaç tane enjeksiyon yapacaklarını ve nereye vereceklerini önerir.

Tedavi Nedir?

İlk Botoks tedavisini aldığınızda, randevunun yaklaşık 20 dakika sürmesini bekleyin. Doktor bir çırpıcı gibi hissettiren çok küçük bir iğne kullanır. Derideki sığ kaslara küçük miktarlarda Botoks enjekte eder. Her tedavi tipik olarak baş ve boynun yedi anahtar bölgesinde 31 enjeksiyon içerir.

Botoks atışlarından en yaygın görülen yan etki boğaz boynudur ve rahatsızlığı azaltmak için buz torbası kullanmanızı öneririz.

Botoks’tan maksimum faydayı görmek altı ay kadar sürebilir. Bu arada düzenli ilaçlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Open chat
DNA Clinic
Merhaba, Hoş Geldiniz
Size Nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by