fbpx
Açılş Saatleri: 09.00-19.00 / Pazartersi-Cumartesi
İletişim +90 532 460 11 79

Kol Estetiği

Bacak ve kolların estetik operasyonları, vücut simetrisi ve uyumunu yeniden sağlayarak estetik bir görünüm sağlamak için gerçekleştirilir. Yaşlanma, aralıklı kilo alımı ve yerçekimi nedeniyle kolların veya bacakların iç ve arka kısımlarında sarkmalar meydana gelebilir. Preoperatif değerlendirme sırasında kol veya bacak iç tarafındaki cildin sarkma oranı ve yağ miktarı değerlendirilir. Hasta kalacak yara izi hakkında bilgilendirilir. Cildin iyi kalitede ve sarkma olmadan, sadece aşırı yağ birikimi gösterdiği durumlarda liposuction yapılabilir.

Ayrıca, diz altındaki ve üstündeki bölgeler arasında kalınlık farkı varsa, her iki bacak arasında kalınlık veya şekil farkı varsa veya bacakların sapmış bir görünüme sahip olması durumunda, bacak protezi olabilir. bu sorunları çözmek için kullanılır. Kol veya bacak kaldırma işlemi lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Daha az cilt sarkması durumunda, ameliyat nedeniyle oluşan yara yalnızca aksillada veya bacağın iç kısmında olacaktır. Ameliyattan sonra, bir kol veya bacak korse giymek gerekli olabilir.

Operasyon lokal anestezi altında yapıldığında, hasta aynı gün eve geri dönebilirken, operasyon genel anestezi altında yapıldığında hasta 1 gece klinikte kalmalıdır. Ameliyattan sonra 1 haftalık dinlenme süresi genellikle yeterlidir. Dikişler 12 ila 14 gün sonunda alınır.

Open chat
DNA Clinic
Merhaba, Hoş Geldiniz
Size Nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by