fbpx
Açılş Saatleri: 09.00-19.00 / Pazartersi-Cumartesi
İletişim +90 532 460 11 79

Kalça Estetiği

Kalça estetiği kimlere uygulanabilir?

Özellikle kalça kısmı kadın güzelliğinin ve cinsiyetinin bir sembolü. Kabul edilen görünüm; çok açık olmak değil, eğri ve yuvarlanmış çizgiler olması. Özellikle yaz aylarında kalça kısmının çalışmasında önemli bir artış vardır. Yaş, aile yapısı, yerçekimi, kilo kaybı ve çatlaklar gibi birçok faktör kalça şeklinin oluşumunda etkilidir. Genellikle kalçanın kaldırılması istenir ve nadir durumlarda, asansör daha az görünür ve daha az fark edilir hale gelir.

Kalça estetiğinde hangi yöntemler kullanılır?

Kalça ameliyatlarında fizik muayene ile hangi cerrahi işlemin uygulanacağına karar veriyoruz. Kalça bölgesine en sık uyguladığımız cerrahi yöntemler;

  • Liposuction
  • Fat enjeksiyonları
  • Prostez uygulamaları
  • Ve Kaldırma yöntemleri.

Yaygın inanışın aksine, kalça kısmına liposuction uygulamaktan kaçınılması gerekir. Hastalarda kalça parçalarına liposuction yapmak yerine, bel bölgelerine, iç bacağına ve dış bölgelerine ve kalça eğrisi altındaki bölgelere lazer liposuction uygulayarak kalçaları daha belirgin hale getirmek için daha sık uygulamamız gereken bir yöntemdir. Hastanın kalça kısmında aşırı yağ birikmesi varsa, kalça bölgesine kontrollü bir liposuction uygulanabilir.

Yağ enjeksiyonu, kalça dolgusu sağlamak için en sık kullandığımız yöntemdir. Zayıf ve zayıf olan hastalarda, özellikle kalçaların üst kısmında, hastanın kendi vücudundan aldığımız yağ greftini enjekte ederek istenilen dolumu ve eğriyi sağlayabiliriz. Yağ greftinin en büyük avantajı, hastanın iyileşme sürecinin çok kısa olması ve hastanın sosyal hayata geri dönmesi çok hızlı olmasıdır. Bu işlemin bir başka avantajı da yeniden uygulanabilmesidir.

Kalça protezi, protez kalçalar arasındaki eğrilikten kalçaların üst kısmına yerleştirilir. Bu şekilde uygulamanın yapımında siyatik sinir hasarının önlenmesi amaçlanmaktadır. Ameliyat, epidural veya genel anestezi altında, 4 saat süren ve 1 gece hastanede kalırken gerçekleştirilir. Ameliyattan 7-15 gün sonra günlük rutin normal olabilir. Bir protez yerleştirilirse, kalçalardan kas içi enjeksiyonlardan kaçınılmalıdır.

Aşırı kilo kaybı olan yaşlı hastalarda, kombine kaldırma operasyonlarıyla kalça kaldırma tercih edilir. Bu işlemlerin en büyük gerilimi oluşan işaretlerdir. İç çamaşır hattındaki izleri gizleyerek yapıyoruz.

Son yıllarda kalça kaldırma yöntemleri arasında dikiş ve kök hücre uygulamaları ile basit süspansiyonlar da hızla popüler hale gelmektedir. Tek dikiş yöntemlerinin en büyük dezavantajı, kalçanın belli bir süre sonra direncine dayanması ve kalçanın tekrar sarkmasına neden olmasıdır.

Open chat
DNA Clinic
Merhaba, Hoş Geldiniz
Size Nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by