fbpx
Açılş Saatleri: 09.00-19.00 / Pazartersi-Cumartesi
İletişim +90 532 460 11 79

Genital Estetik

Genital Estetik Nedir? Nasıl Çalışır?

Genital estetik kozmetik cerrahi altında en ilerici süreçlerden bazılarıdır. Yaşamın, yaşlanmanın, genetiğin ve diğer değişikliklerin etkilerini değerlendirmek üzere tasarlanan genital estetik cerrahi, fiziksel görünümünüzü, konforunuzu ve cinsel memnuniyetinizi büyük ölçüde etkileyebilir.

Genital estetik ameliyatlar kadınlar arasında erkeklerden daha popülerdir. Genital alandaki deformasyonları düzeltmek için estetik ameliyatlar, labial redüksiyon, aşırı şişme, yaşlanma ile ilgili sorunlar, vajina sıkma ameliyatı vb.

Genital Estetik Hangi Durumlarda Gerekli?

  • Vajinada doğum yapmanın neden olduğu şekil bozuklukları,
  • Birden fazla kez doğum yaptıktan sonra şekil ve estetiği kaybetme vajinadaki anormallikler.
  • Vulvadaki deformasyonlardan kaynaklanan vajina dudaklarının aşırı büyümesi,
  • Ağrılı doğumlardan sonra meydana gelen deformasyonlar,
  • Ağrılı doğum seansları sırasında vajina insizyonunun yol açtığı cinsel tatmini ve vajina estetiğini kaybetmek,
  • Mesanedeki anormallikler nedeniyle uterus ve idrar kaçırma durumlarında sarkma.
  • Hymenoplasty ameliyatı.

Genital Estetiğe Neler Dahil?

vajinoplastisi:

Vajinal boşluğun vücuda sertlik ve ton kazandırmak için sıkıldığı popüler bir cerrahi işlemdir. Birçok kadın yaşlanma, doğum, hormonal değişiklikler veya doğum kusurları ile ilgili vajinal gevşeklik ve kaybedilen tonla karşı karşıya kalır. Rekonstrüktif cerrahi operasyon olarak vajinoplasti, vajinal gençleştirme ve popülerlik kazanması olarak da adlandırılır. Zayıflamış vajinal kaslar cinsel ilişki sırasında cinsel bozukluklara, duygusal güvensizliğe, hoşnutsuzluğa ve hatta ağrıya neden olabilir. Bu estetik ameliyatı vajinoplasti yapılan kadınlara çekici kılan birçok fayda vardır.

Duyarlılık ve cinsel zevk kaybı, kadınların vajinal duvarlar zayıflarken karşılaştığı en büyük kayıplardan biridir. Ayrıca, gevşemiş vajinal duvarlar bu tecrübenin her iki kısım için daha az zevkli olmasına neden olabileceği için kadınlar kendi kendilerini bilinçlendirebilir.

Labiaplasty

Estetik bir ameliyat olan labia minoraların boyutunu küçültmeyi amaçlayan, vajinanın her iki yanındaki cilt flepleridir. Vajinal bir boşluğun etrafında eğrilerin olması normaldir. Çoğu durumda bu bir soruna neden olmaz. Bununla birlikte, iç dudak büyümesinden sonra, sorunlar artabilir ve labiaplasti estetiği gerekebilir. Labiaplasti genel anestezi, sedasyon veya lokal anestezi altında yapılabilir. Vajinal dudaklar kısalır veya yeniden şekillendirilir. İstenmeyen doku, cerrahi veya lazer yöntemleriyle çıkarılır ve gevşetilen taraflar ince, çözünür dikişlerle dikilir.

Klitoral Hoodoplasti:

Klitoris estetiği olarak da bilinen klitoral hoodoplasti, klitoral preparatları koruyarak vajina için daha iyi bir görünüm oluşturmak için yapılan cerrahi bir girişimdir. Klitoral preparat, klitoral başlık veya klitoral cilt olarak da bilinen klitoris üzerindeki cilt eğrisi ile örtüşüyor. Klitoris estetiği, klitoris bölgesindeki fazla derinin alınmasıyla gerçekleştirilir.

Perinoplasty:

Doğum sırasında perine alanı yırtılma, bozulma tedavisi var. Zahmetli, aşırı veya ağrılı doğumlar perine bölgesinde ciddi deformasyonlara neden olabilir. Perinoplasti’nin amacı deformasyonları düzeltmek ve estetik kazanmaktır.

G-Spot Büyütme:

Cinsel açıdan aktif kadınlarda grafenburg noktasını (G-Spot) arttırmak için cerrahi olmayan, kolay tedavi yapan bir doktordur. Amaç G noktasını büyütmektir.

Hymenoplasti Cerrahisi:

Hymenoplasty virginal zarı düzeltmek için estetik bir yöntemdir. Virjinal membranın düzeltilmesi çeşitli nedenlerle yapılabilir. Hymenoplasty, kısmen vajinal açılmayı önleyen bir membranın cerrahi olarak düzeltilmesidir. Virginal membran sert egzersizler veya tampon yerleştirme nedeniyle zarar görebilir. Bu şartlar altında zarı hmenoplasti ile yeniden oluşturmak mümkündür.

Open chat
DNA Clinic
Merhaba, Hoş Geldiniz
Size Nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by