fbpx
Açılş Saatleri: 09.00-19.00 / Pazartersi-Cumartesi
İletişim +90 532 460 11 79

FUE

FUE ve FUT (Strip), Foliküler Ünite Saç Ekimi’nin 2 tekniğini içerir ve tek teknik farkları foliküler ünitelerin toplanması şeklinde yatmaktadır.

Daha spesifik olarak: FUE saç ekimi tekniği, donör bölgeden foliküler ünitelerin birer birer ekstraksiyonunu içerirken, FUT (Strip) foliküler üniteler tek şerit hasat ve stereo-mikroskobik diseksiyon yoluyla toplanır. Ardından, foliküler ünitelerin yerleşimi 2 yöntem için aynıdır.

Bu nedenle FUE, foliküler ünitelerin kafa derisinin arka ve yanlarından çıkarılması ve saç dökülmesinden etkilenen bölgeye yeniden şekillendirilmesi yoluyla uygulanır.

Nakledilen saçlar, 1-4 tüylerin doğal olarak oluşan gruplarında yeniden ortaya çıktıkça doğal saç büyümesini çoğaltabilir. Yüksek cerrahi becerilere ve oldukça gelişmiş estetik algılarına sahip doktorlar tarafından uygulandığında, FUE rafine ve saptanamayan estetik sonuçlar elde edebilir.

FUE, doğrusal bir kesiğe olan ihtiyacı ortadan kaldırmıştır ve saç nakli doktorlarının, foliküler ünitelerin tek ve doğrudan toplanması yoluyla Foliküler Ünite Saç Ekimi yapmasını sağlar.

FUE işlemi, her bir foliküler ünite etrafına dairesel bir kesik (0.7mm-0.8mm çap), foliküler ünitenin ekstraksiyonu ve kafa derisinin saçsız bölgesine implantasyonunu içerir. Verici alanda çok ince delikler bırakılmıştır. FUE metodu, doktorların her bir foliküler üniteyi toplamasına olanak verirken, asgari çevresel hasarı sağlar.

FUE hakkında temel bilgiler

 •  FUE, Erkek veya Kadın Desen Kellikli Erkek ve Kadınlara Uygulanabilir (Androgenetik Alopesi)
 • Mega FUE seansları (1.500’den fazla foliküler ünite) takip eden 2 günde tamamlanmalıdır (bu, kişisel parametrelere bağlı olduğundan, genellikle doktorunuz tarafından kişisel konsültasyonunuz ve muayene sonrasında tanımlanır)
 • Doktor, donör arzı için saç derisinin arka tarafını ve yanlarını kullanabilir.
 • FUE, lineer insizyondan dolayı FUT (Strip) ‘den daha az invaziftir ve bu nedenle ameliyat sonrası daha yumuşak bir seyir ile ilişkilidir (donör alan daha kısa bir iyileşme süresi gerektirir ve ikinci niyetle iyileşmeye bırakılır)
 • FUE genellikle saçlarını çok kısa tutma eğiliminde olan kişiler tarafından tercih edilir (1 cm’den kısa)
 • FUE saç çizgileri, tapınaklar, kenarlar, kaşlar ve yara izi onarımı için idealdir
 • Algılanamayan küçük beyaz lekelerin varlığı oldukça kısa saç kesimlerine olanak tanır, ancak foliküler ünitelerin yoğun şekilde çıkarılması durumunda izleri oldukça belirgin olabilir
 • FUE zaman alıcı bir yöntemdir ve aynı sayıda foliküler ünite için FUT’tan (Strip) daha fazla seans gerektirir (bu nedenle, fiyat / foliküler ünite kadar pahalıdır)
 • Bir FUE adayı olmanın belirli önkoşulları vardır (sınırlı donör arzı, sınırlı kafa derisi gevşekliği – çok sıkı kafa derisi, yara izi ile iyileşme eğilimi gösteren cilt)
 • FUE genellikle az sayıda greft gerektiğinde tercih edilir. Daha büyük saçsız veya inceltme alanları FUE tekniğiyle de kaplanabilir, ancak adayın ortalama donör yoğunluğundan daha büyük olması gerekir
 • FUE, birileri daha önce birkaç saç ekimi ameliyatı geçirdiğinde ve bir daha FUT (Strip) prosedürü geçiremediğinde de tercih edilir.
 • 2 tüylü, 3 tüylü 4 tüylü foliküler ünitenin seçilebilmesi nedeniyle, doktor belirli sayıda foliküler üniteden çok sayıda saç sağlayabilir.
 • BERGMANN KORD΄ doktorları, FUE ve FUT (Strip) yönteminin bir kombinasyonunu gerçekleştirebilirler; bu, hepsinden öte, strip boyutunu büyütmeden foliküler ünitelerin sayısını arttırır.
 • FUE transfeksiyon oranları, FUT (Strip) prosedürlerinden daha yüksektir ve bu nedenle (foliküler ünitelerin çıkarılması sırasında nihai kontrolün olmaması nedeniyle FUT (Strip) verim oranından daha düşük bir oran elde edilebilir. olası hasarı en aza indirmek ve yaşayabilirliğini sağlamak için foliküler üniteleri sağlam tutmak için tecrübe büyük öneme sahiptir)
 • Bir FUE prosedürü geçirmeyi düşünen hastalar önce muayene edilmeli ve test edilmelidir. Test, doktorların, hastanın foliküler ünitelerinin, ekstraksiyon sırasında sağlam ve integral kalmalarını sağlayıp sağlamadıklarını tespit ettiğinden güvenli sonuçlar almasını sağlar.

UE prosedürünün uzunluğu

 Foliküler ünitelerin toplanmasının özel bir yolu nedeniyle, FUE prosedürü birkaç saat sürer, ancak TV izleyebildiğiniz veya tıbbi ekiple sohbet edebileceğiniz veya rahatlayabileceğiniz için zaman rahatça geçer. İşlem sırasında aralıklar vardır ve işlemin bitiminden sonra eve dönersiniz.

Olağan faaliyetlere dönüş

 Saç ekiminden birkaç gün sonra, normal aktivitelerinizi tekrar alabilirsiniz. Bazı hastaların prosedürü izleyen günlerde bile işe döndüğü mesleğin türüne bağlı olarak bile durumlar vardır. Doktor her hastayı kişisel olarak bilgilendirir ve mesleğine ve faaliyetlerine göre özel talimatlar sağlar.

FUE uygulaması saç ekimi hekimlerimize saç ekim işlemlerinde bir dizi iyileştirme teklif etti:

– Ağrısız prosedür: Anestezikler uygulandıktan sonra, saç ekim prosedürü ağrısızdır ve ameliyat sonrası düz bir seyirle birliktedir. Eski yıllarda, hastalar bir saç nakli ameliyatı sırasında hafif bir ağrı yaşamış olsalar da, günümüzde tüm saç nakli prosedürleri neredeyse ağrısızdır. Pratik olarak, ameliyat sonrası kurs da ağrısızdır ve olası herhangi bir sıkıntı ortak ağrı kesici ile tedavi edilebilir.

– Bireyselleştirilmiş tedavi: Doktorumuz, hastanın potansiyelini ve hedeflerini değerlendirerek, doktor profiline oldukça uygun bir saç ekimi gerçekleştirmeyi hedefleyen Kişiselleştirilmiş Saç Ekimi Planını (PHTP) planlar.

– Ameliyat sonrası alnın şişmemesi: Saç nakli hastalarının önceki yıllarda ameliyat sonrası alnın şişmesi geçirmesine rağmen, günümüzde nadiren alnın şişmesini ve ameliyat sonrası talimatların doğru bir şekilde yerine getirilmemesi nedeniyle ortaya çıktıkları zamanları nadiren gözlemliyoruz.

Open chat
DNA Clinic
Merhaba, Hoş Geldiniz
Size Nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by