fbpx
Açılş Saatleri: 09.00-19.00 / Pazartersi-Cumartesi
İletişim +90 532 460 11 79

DHI

DHI İmplantasyon Yöntemi ve Choi İmplanter Kalemi

Bazıları saç ekiminde en yeni yöntem olarak tanımlanıyor, bazıları DHI adlı bir “tanınmayan” teknik olmadığını söylüyor, bazıları ise sadece bir pazarlama oyunu olduğunu iddia ederken, bir kesir yöntemi şöyle açıklıyor; İmplantlarla birlikte FUE.

Tartışma, en basit haliyle iki yöntemin öne çıktığı; Graf Greftleri almanın farklı yolları ’different farklı implant prosedürleri uygulamak’ ile birleştirildi.

Bununla birlikte, bu çalışma için amacımız objektif kalmak ve prosedürün gerçekte nasıl çalıştığı hakkında kısa ve net bir anlayışa sahip olmaktır.

FUE yönteminden farklı olarak, DHI implantasyonu yöntemi sırasında, saha oluşturma ve greft implantasyonu eşzamanlı olarak gerçekleştirilir, yani ekstraksiyon ve implantasyon, ekstre edilmiş saç foliküllerinin doğrudan alım alanlarına gerek kalmadan gömülmesiyle bir veya iki aşamalı bir işlemin parçası olarak birleştirilir. Verici alanında bir kanal ve piston cihazına bağlı içi boş bir iğneye sahip olan bir implanter (choi) kalem kullanılarak kanal kesiklerinin oluşturulması. Bu nedenle DHI prosedürüne Choi yöntemi de denir.

Saç Ekiminde Komple Bir Ağrı Giderici Yöntem

Anestezi Uzmanımızın doğrudan gözetimi altında verilen sedasyon kullanımı sayesinde, saç ekim işleminden önce lokal anestezi uygulaması sırasında artık acı hissetmeyeceksiniz. Sonuç olarak, daha rahat ve ağrısız bir saç ekimi deneyimi yaşayacaksınız. Saç ekimi genel olarak ağrısız prosedürler olarak kabul edilse de, bu yeni yöntem iğne fobisi olan hastalarımızın rahat hissetmelerini ve işlem sırasında rahatlamalarını sağlar. Bu sayede, şu anda minimumda olan ağrı seviyesi şimdi tamamen ortadan kaldırılmıştır.

Sedasyon Nedir?

Sedasyon, kontrollü sedatif ilaç uygulaması altında sakin veya uyku hali üretme, sedasyonun derinliğini kullanılan ilaç tipleri ve her hastanın özel ihtiyaçlarına göre verilen miktarın izlenmesidir.

Sedasyon Almak zorunda mıyım?

Sedasyon küçük çocuklarda bile etkili ve güvenlidir ve daha önce de belirttiğimiz gibi, hastaya sıfır ağrıyla rahatsızlık vermeyen bir saç ekimi prosedürü sağlar. Fakat yine de, tercih etmeyen hastalara sedasyon yapılmadan saç ekimi prosedürleri sunmaya devam ediyoruz. sedasyon uygulanacak.

DHI yöntemi prosedürü

DHI

Choi implantı ile ameliyat edilen bir saç ekimi işlemi sırasında, uzman doktor / cerrah veya teknisyenler hasat edilen greftleri implante kalemine iletir.

Greft, implantçı kalemin ucuna yerleştirilmiş olan içi boş iğnenin içine, uzman hekime geri gönderilmek üzere hafifçe yerleştirilir.

Daha sonra iğne, insizyon bölgesi yapıldıkça, kafatasına 40-45 derecelik doğru bir açıyla sokulur ve daha sonra greft, piston üzerine bastırılarak implante edilir.

Bir prosedür sırasında normal olarak 2-6 Choi implante edici ve yaklaşık 15-16 iğne arasında değişen bir miktar, cihaz foliküler ünite greftlere uyacak şekilde çeşitli iğne boyutlarında gelirken aynı anda kullanılır.

Choi yöntemi doğal olarak FUE tekniğindeki dezavantajlarının yanı sıra avantajlarına da sahiptir.

DHI Tekniğinin Avantajları

Bazı saç restorasyon uzmanları tarafından belirtilen avantajları arasında;

Aşıların vücut dışında kalan zamanının azalması, böylece greftlerin güçlü ve sağlıklı yerleştirilmesini sağlar.

Yeterli saç köklerinin sağkalım oranları.

Alıcı alanın yaratılması sırasında kanamada azalma. Greft kullanımı sırasında azalmış travma, böylece implante edilen bölgeye kan tedarikinde daha az hasara yol açar.

Ameliyat sonrası dönemde hızlı iyileşme, hasta normal rutin daha hızlı geri dönebilir.

Alıcı sitenin traş edilmesi gerekmez, çünkü bu koşulu sağlayan daha uygun bir prosedürdür.

DHI Tekniğinin Dezavantajları

Öte yandan, FUE yöntemine kıyasla dezavantajları;

Hekim ve personel bu tekniğin kullanımında uzmanlaşmak için uzun süreli eğitim süresine maruz kalırlar.

Diğer saç ekim yöntemleriyle karşılaştırıldığında genellikle daha maliyetli bir işlemdir.

Bu yöntem, işlem sırasında doğruluk yanı sıra daha fazla dikkat gerektirir.

DHI Saç Ekiminin Aşamaları

Bu özel tekniğin öne çıkan özelliklerinden bahsettikten sonra, bu konuyla ilgili son bir soruyu bir soru soracağız.

Tüm adaylar Choi Implanter kalemini kullanarak bu saç nakli ameliyatına girmeye hak kazanıyor mu?

Bu yöntemin Kore’deki Kyungpook Ulusal Üniversitesi’ndeki uzmanlar tarafından yaratılmasıyla, Choi Implanter’in genel olarak ‘orijinal’ implant kalem kalemi olduğu kabul edildiğinden, alanda çalışan uzmanlar, daha derinlemesine bir anlayış kazanmak için araştırma yapmaya başladılar. bu yeni teknik. Çalışmalarının sonuçlarına göre, Choi implantı kullanmak için tüm insanların ideal bir aday olmadığını belirlediler.

Open chat
DNA Clinic
Merhaba, Hoş Geldiniz
Size Nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by