fbpx
Açılş Saatleri: 09.00-19.00 / Pazartersi-Cumartesi
İletişim +90 532 460 11 79

Burun Kaldırma

Nazal Botoks

Nazal botoks, nazal kırışıklıkların giderilmesi ve nazal uçların kaldırılması için cerrahi olmayan bir seçenek olarak kullanılır. Burun üzerindeki toksin iğneleri ile yapılır. Aynı zamanda, özellikle gülümsemeden sonra, taklitler nedeniyle ortaya çıkan burun üzerindeki kırışıklıkları azaltmada ve çıkarmada da etkilidir.

Nazal botoks, son yıllarda birçok insan için yeni bir alternatif olarak görülmektedir. Çünkü kullanım alanları değişiyor. Botoks en sık kırışıklıkların tedavisinde kullanılır. Bu nedenle, burun kırışıklık problemlerinde akla gelen ilk yöntemdir.

Ayrıca, rinoplasti için umut haline geldi. Rinoplasti için destekleyici bir uygulama olarak görülür ve tek başına uygulanabilir. Diğer bir deyişle, nazal botoks ayrıca bir rinoplasti yöntemi olarak da tercih edilir.

Nazal Botoks: Rinoplastide Pratik Yöntem

Rinoplasti, birçok farklı burun problemi nedeniyle gerekli olan cerrahi bir işlemdir. Botoks, bu şikayetten başvuranların bazı sorunlarına cevap olabilir. Burun ucu kaldırma prosedürü çoğunlukla düşük uçlu burunda uygulanabilir. Böylece hastalar bu problemden 5 ila 10 dakika kadar kısa bir sürede kurtulabilirler. Botoks, burun ucuna gerekli dozda enjekte edilir. Ve burun ucu uzman tarafından yeniden şekillendirilir. Böylece, profilden rahatsızlık duyanlar, burun ucu düşük olanlar, burun ucu en küçük taklitçide hareket edenler burun botoksuna maruz kalabilirler.

Cerrahi Olmayan Nazal Botoksta Nazal Botoks

Burun estetiği uygulamalarından biri haline gelen nazal botoks, cerrahi operasyon yapmak istemeyenler için cazip hale geldi. Burun kanatlarının düzenlenmesi ve düşük burun ucunun düzeltilmesi için çok pratik bir işlemdir. Nazal yapı analizinden sonra, en uygun enjeksiyon dozu belirlenir. Nazal botoks, nazal yapıya olan küçük dokunuştan sonra fark yaratabilir.

Nazal Botoks’a kim girebilir?

Burun botoksu, rinoplasti yöntemlerinde mümkün olan en acısız ve en hızlı yöntemdir. Bu uygulama için önce bir estetisyenle görüşmelisiniz. Uygun bir uzman ve deneyimli bir kişi ile çalışmalısınız. Çünkü yüzün tam ortasındaki burundaki problemler rahatsız edici olabilir. Yanlış bir uygulama, ikinci uygulamanın hem maliyetli hem de daha zorlu olmasına neden olabilir.

• Uzmana danıştıktan sonra burun ucu botoksuna sahip olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Burnun diğer kısmında ve kemikte sorun yoksa ve sadece burun ucu düşükse, botoksla kaldırma işlemi yapılabilir. Ancak, bir sorun olup olmadığına kendiniz karar veremezsiniz, bir uzman tarafından muayene edilmelisiniz.
• Burun yüzeyinde kemik çıkıntısı varsa ve botoksla düzeltilebiliyorsa, koton üst kısmına botoks uygulanabilir. Bu, burun üzerinde düz bir görüntü oluşturur. İçi boş şekil botoks ile elimine edilebilir. Botoks ve dolgu maddeleri bu gibi prosedürlerde birlikte tercih edilebilir.
• Burun botoksundaki diğer bir konu da burun kanatlarıdır. Rinoplasti başvuranlarının çoğu bu sorundan şikayetçidir. Gülme, konuşma veya en küçük hareketlerde, bazı insanların burun kanadı gereğinden fazla hareket eder. Demek sürekli hareketli. Botoks metodu bu durumun giderilmesinde etkili olabilir. Nazal kanatlar, nazal uca uygulanan botoks yöntemiyle sınırlandırılabilir. Kanatların her iki açıklığı da azalır ve düşük burun önlenir.

Tüm bu bilgiler bize bazı burun problemlerinin cerrahi müdahale olmadan düzeltilebileceğini gösteriyor. Ancak, uzmanınız bu cihazda bulunmalıdır. Sizin için uygun olan bir burun uzmanı, botoks için uygun olmadığınızı düşünebilir.

Nazal botoks büyük ilgi görüyor, çünkü bazı durumlarda plastik cerrahiye alternatif olarak görülüyor. Bununla birlikte, genel kırışıklık tedavilerinde burun yüzeyine de uygulanabilir. Nazal botoks, burun yüzeyindeki kırışıklık sorunları için uygulanabilir.

Open chat
DNA Clinic
Merhaba, Hoş Geldiniz
Size Nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by